fbpx

SAVA ALL WEATHER

ALL WEATHER

215/55-R17

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: V

B

C

72dB

Побарај понуда

SAVA ALL WEATHER Гума која се препорачува за целата година со сигурна контрoла  на снег.

Категорија: Патнички
Модел: ALL WEATHER
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: SAVA
Ширина: 215 / 55 - R17
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: V
Потрошувачка: B
Аквапланинг: C
Бучава: 72