fbpx

SAVA ALL WEATHER

ALL WEATHER

205/55-R16

Тежински индекс: 94

Брзински индекс: V

C

C

71dB

Побарај понуда

SAVA ALL WEATHER  Гума која се препорачува за целата година со сигурна контрoла  на снег.

Категорија: Патнички
Модел: ALL WEATHER
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: SAVA
Ширина: 205 / 55 - R16
Тежински индекс: 94
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: C
Бучава: 71