fbpx

SAVA ADAPTO HP MS

ADAPTO HP MS

185/65-R14

Тежински индекс: 86

Брзински индекс: H

D

D

71dB

Побарај понуда

SAVA ADAPTO HP MS е гума што се препорачува за цела година, со високи перформанси за суво и влажно време. Карактеристична по своите широки жлебови кои лесно ја распрснуваат водата и го намалуваат ризикот од аквапланинг.

Категорија: Патнички
Модел: ADAPTO HP MS
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: SAVA
Ширина: 185 / 65 - R14
Тежински индекс: 86
Брзински индекс: H
Потрошувачка: D
Аквапланинг: D
Бучава: 71