fbpx

SUV моделите на OPEL

Grandland X, Crossland X и Mokka X се новите три репрезентативни модели од OPEL кои едноставно доминираат во SUV сегментот.

Уверете се зошто ниедна авантура неможе да започне без еден од нив.

GRANDLAND X

Grandland X е совршен од секој агол, и одвнатре и однадвор, загадочниот SUV ги задржува погледите со острите линии, мускулестиот став и атлетскиот стил.

 • Импресивна камера од 360°
 • Напреден IntelliGrip
 • Иновативни предни LED светла со адаптивно осветлување
 • Автономен систем за следење како помош на возачот

CROSSLAND X

Crossland X е подготвен на сѐ благодарејќи на неговата исклучителна флексибилност, водечки иновации и свеж дизајн на SUV.

 • Автоматско сопирање во итни случаи
 • Камера за движење наназад со преглед од 180°
 • Предни светла LED Matrix, најдобри во класата
 • Head up дисплеј со приказ на информации на ветробранското стакло 

MOKKA X

Врвно дизајнираната внатрешност на MOKKA X овозможува префинето чувство и иновативни опции на премиум класата. Додаденото повисоко ниво на седење ви овозможува да гледате од високо кон повеќето автомобили.

 • Прилагодливи предни светла LED, за подобра видливост до 30%
 • Предупредување за судир нанапред
 • Мултимедијален IntelliLink систем
 • Сертифицирани ергономски седишта за возење без болки во грбот.

Посетете го салонот на Аутомакедонија и направете тест возење, или контактирајте не на тел. 02 3103 130