fbpx

Новата Corsa, сега од 11.950€

Новата Corsa – миленикот на сите генерации сега од 11.950€!

Најдете причина за уживање ова лето со новата Opel Corsa!

Наградувана кај нас и ширум Европа, Corsa веќе се закити со титулите:

 • AUTOBEST за 2020 година во Европа
 • Автомобил на годината за 2020 во Македонија
 • Најдобар компаниски автомобил
 • Автомобил со најдобра поврзаност (Connected Car Award)

Сега со победничка цена од 11,950€! 

Покрај одличната цена, тука е и можноста за плаќање на рати, со минимално учество од 20% и рок на отплата до 72 месеци!

Opel Corsa Edition 1.2 / 75 ks/ бензин

Минимално учество: 2.423 евра

Месечна рата (84 месеци): 137 евра 

Edition ниво на опрема: 

 • NCAP пакет (Препознавање на сообраќајни знаци, предупредување за умор кај возачот (предупредување за пауза после 2 часа возење),  кочење поради избегнување и ублажување на судир при мали брзини, основно детектирање пешаци напред)
 • Воздушни перничиња  за возач & совозач (Фронтални, Странични, воздушни завеси напред)
 • Hill Hold&Start Помош при тргнување на угорнина
 • ABS Систем на кочење
 • ESP (Електронски програм за стабилност)
 • DDS (Систем за детекција на издишана гума)
 • Спортски волан со радио и телефон команди
 • Патен компјутер
 • Темпомат
 • Мануелен клима уред
 • Електричен серво волан со висинско и длабинско прилагодување
 • Електрика на прозори напред
 • “Comfort”  седишта напред: Возачко седиште со прилагодување во 6-насоки (напред/назад, горе/долу, наслон на седиште); со-возачко седиште со прилагодување во 4-насоки (напред/назад, наслон на седиште)
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Надворешни ретровизори со ел.прилагодување & греење, мануелно склопување
 • Радио соBluetooth Hands free, 3.5”монохроматски DIC, 5″ екран во боја

 

Вашата персонализирана понуда побарајте ја тука