fbpx

Tesla Model Y Max Range Dual AWD 378KW/515KS

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  Tesla Model Y Max Range Dual AWD 378KW/515KS

  85.000 EUR
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2021
  • 05/08/2023
  • 22.493 km
  • 378kW/515Ks
  • Електричен
  • Автоматски
  • SUV
  • Бела
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Tesla Model Y Max Range Dual AWD
  Опрема
  • Напредни безбедносни карактеристики (ABS,EBFD,IASC)
  • 12 Воздушни перничиња
  • Системи за контрола на стабилноста и тракцијата,предупредувања за слепата точка и напуштање лента и автоматско итно сопирање
  • Pilot assist
  • Предни и задни паркинг сензори
  • Напредна предна и задна камера
  • Аларм против кражба и имобилајзер
  • Влегување и палење на возилото без клуч
  • 12 насочно подесување на предни и задни седишта
  • Затемент стаклен кров со ултравиолетова и инфраред заштита
  • Странични ретровизори со електрично преклопување
  • Централна конзола со 4 USB Port-a
  • LED Дневни светла
  • LED Магленки
  • 15  инчен LCD екран на допир
  • Премиум аудио систем со 14 звучници и субвуфер со кристално чист звук
  • Мапи и навигација со ажурирања на сообраќајот во реално време
  • In car Internet streaming music & media,internet browser
  • Voice recognition
  • Преден багажник со простор за багаж
  • Кожен ентериер , Греачи на седишта
  • Двозонски електронски клима уред
  • 20 “ алуминиумски фелни

  Технички карактеристики на Tesla Model Y Max Range Dual AWD:

  • Прва регистрација  09/2021
  • Капацитет на батерија 82.0 kWh
  • Опсег 435 km
  • Максимална брзина 217 km/h
  • Забрзување од 0-100 км за 5 секунди,од 80-120 за 2,8 секунди
  • Погон: AWD погон на сите тркала

  Димензии на возилото:

  • Должина, ширина, висина:  4751мм/ 1921мм /1624мм
  • Меѓуосовинско растојание: 2890мм
  • Тежина :2056 kg