fbpx

Tesla Model 3 Long Range Dual AWD 366kW/499kS

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  Tesla Model 3 Long Range Dual AWD 366kW/499kS

  65.000 €
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2020
  • 05/08/2023
  • 29.736 km
  • 366kW/499Ks
  • Електричен
  • Автоматски
  • Седан
  • Сива
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  Tesla Model 3 Long Range Dual AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  TESLA MODEL 3 LONG RANGE DUAL AWD
  Tesla Model 3 Long Range Dual AWD
  Опрема
  • Напредни безбедносни карактеристики (ABS,EBFD,IASC)
  • 12 Воздушни перничиња
  •  Системи за контрола на стабилноста и тракцијата, предупредувања за слепата точка и напуштање лента и автоматско итно сопирање
  • Предни и задни паркинг сензори
  • Аларм против кражба и имобилајзер
  • Влегување и палење на возилото без клуч
  • 12 насочно подесување на предни и задни седишта
  • Затемент стаклен кров со ултравиолетова и инфраред заштита
  • Хромирана лајсна околу прозори
  • Странични ретровизори со електрично преклопување
  • Централна конзола со 4 USB Port-a
  • Kамера за паркирање
  • LED Главни светла
  • LED Дневни светла
  • LED Магленки
  • 15,4  инчен LCD екран на допир
  • Премиум аудио систем со 14 звучници и субвуфер со кристално чист звук
  • Мапи и навигација со ажурирања на сообраќајот во реално време
  • In car Internet streaming music & media,internet browser
  • Voice recognition
  • Преден багажник со простор за багаж
  • Кожен ентериер ,  Греачи на седишта
  • Двозонски електронски клима уред
  • 19 “ алуминиумски фелни

  Технички карактеристики на Tesla Model 3 Long Range Dual AWD:

  • Прва регистрација 09/2020
  • Изминати километри 34,272  км
  • Капацитет на батерија  82.0 kWh
  • Опсег 485 км
  • Максимална брзина 233 км/h
  • Забрзување 0-100 км  4,6 sec.
  • Погон -AWD погон на сите тркала

  Димензии на возилото:

  • Должина, ширина, висина: 4694мм/1849мм/1443мм
  • Меѓуосовинско растојание: 2875/мм
  • Тежина : 1937 kg