fbpx

PORTER NP6 Chassis SW 1.5 (78кw)MT5 Бензин/LPG

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  PORTER NP6 Chassis SW 1.5 (78кw)MT5 Бензин/LPG

  19.900 € + ДДВ
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2022
  • /
  • /
  • /
  • 78kw
  • Бензин
  • Мануелен
  • 2 врати
  • Бела
  porter
  porter
  Опрема

   

  • ABS систем за кочење со вентилирачки дискови напред;
  • ESP – електронски програм за стабилност;
  • BAS – систем за асистенција при кочење;
  • EBD – систем за електронск дистрибуција на кочење;
  • Воздушни перничиња за возач ;
  • Појаси со затегнувачи;
  • Рачна паркинг кочница;
  • Hill Hold;
  • Immobilizer;
  • Електро Серво волан;
  • Седишта Платно;
  • Предни светла електрично прилагодливи;
  • Сензор за дожд;
  • Сензор за амбиентално светло;
  • Преграда за очила;
  • Гумен тепих со USB приклучок за полнење;
  • Електрика на стакла;
  • Далечинско отклучување;
  • PTO предиспозивија за менувач;
  • Параболични задни пружини                                                                                                                                    Технички карактеристики:
  • Работна зафатнина :1.498 ccm;
  • Мотор:4 /16;
  • Погон: Заден;
  • Моќност (kw):78kw@6000 rpm;
  • Вртежен момент (Nm): 136Nm@4500 rpm;
  • Максимална брзина:130 km/h;
  • Потрошувачка просек:8.4 lit;
  • Менувач:5 + 1;
  • Еко стандард:Euro 6D-FINAL;
  • Систем за кочење :Диск / барабан;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Дополнителна опрема:
  • Магленки;
  • Преден браник во бела боја;
  • Мануелна клима;
  • Електрично придвижување на ретровизори и склопување;