fbpx

- OPEL ZAFIRA TOURER "COSMO" 1.6 CDTi 136ks MT6

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  OPEL ZAFIRA TOURER “COSMO” 1.6 CDTi 136ks MT6

  14.500 EUR
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2016
  • 11/03/2023
  • 97.500 km
  • 1.598
  • 100kw /136ks
  • Дизел
  • Мануелен
  • Караван
  • Кавеава
  Опрема

   

  • ABS
  • ESP
  • TPMS
  • HAS
  • Eлектронска двозонска клима  уред со сензор за влажност  на канали за вентилација назад
  • Воздушни перничиња за возач и совозач, странични воздушни перничиња , завеси (напред и назад)
  • Серво волан со висинско и длабинско подесување
  • Автоматски темпомат
  • Патен компјутер
  • Радио  CD 400 Plus (Intellilink конекција, графички инфо дисплеј , 6 звучници, Аux-in , USB, Bluetooth)
  • Возачко седиште со висинско прилагодување
  • Кожен трокорак  волан  со радио команди на волан
  • Електрика на прозори напред и назад
  • Електрика и греење  на надворешно ретровизори целосно во боја
  • Длабоко затемнети задни стакла
  • Централно заклучување со далечинско командување
  • 7 седишта
  • Лизгачка задна клупа , делива 35/30/35
  • Активни наслони  за глава напред  со подесување во 2- насоки
  • Light & Sight Пакет  (Сензор за дожд , Внатрешен ретровизор  со самозатемнување, автоматска регулација на светла со тунел детектор)
  • Хромирана лајсна  околу странични прозори
  • Светла за читање напред и назад
  • Наслон за раце меѓу предни седишта
  • Халогени предни светла/Дневни светла
  • Осветлени штитници за сонце
  • Црни инструменти  со хромирани инструменти
  • ISOFIX Подготовка за детско седиште
  • Прекривка за багажен простор
  • Браници  и надворешни кваки  во боја на каросерија
  • Алуминиумски бандажи 17’’, Гуми 225/50 R17

  Дополнителна опрема:

  Премиум предно адаптивно осветлување

  • Адаптивно  Bi- Хenon предно осветлување
  • Предни LED дневни светла
  • Прскалки за предни фарови
  • Kровни шини сребрени
  • Резервно тркало челично со заштеда на простор 17”
  • Металик боја