fbpx

Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин

  37.500 EUR €
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2021
  • 23/06/2023
  • 35.000-40.000 km
  • 1.998
  • 169kw/230ks
  • Бензин
  • Автоматски
  • Седан
  • Сива Металик
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Opel Insignia GSi 2.0/230ks AT9, Турбо бензин
  Опрема
  • Кит за репарација, лепење на гума
  • Driver Assistance Pack 2: Park & Go (Паркинг сензори предни – задни, сензор за препознавање на странични препреки проширен-мртов агол, сензор за препознавање сообраќај позади, риквец камера,
  • Sensor Indicator Traffic Sign Recognition-сензор за препознавање на сообраќајни знаци
  • PEPS –Влагање без клуч, палење на копче Inductive Charger, portable wireless device
  • ABS сопирачки, 18″ дискови напред и 17″ назад
  • FlexRide шасија
  • All Wheel Drive погон на сите тркала со електронски управувана двојна спојка
  • Активна решетка на предната маска (горна)
  • Алуминиумски бандажи 20″ (PYU), Tech Grey gloss, Diamond cut, 245/35 R20
  • Воздушни перничиња за возач и со-возач: фронтални, странични и кровни назад: странични и кровни
  • Внатрешност Alcantra “Jet Black” (TAU2), AGR седиште за возач и со-возач (со трим пакет XYDL/ XYDP)
  • “Opel” заштитни облоги на праговите
  • Спортски алуминиумски педали
  • De Luxe патосници напред и назад
  • Внатрешна страна на кровот (headliner) во црна боја
  • OPC кожен волан (+греење на волан)
  • Команди за менување на брзината на воланот
  • Затемнети “solar protect” задни прозори
  • Brused ice украсни лајсни на централна конзола и вратите
  • Заден спојлер

  Дополнителна опрема:

  • Металик сребрена боја
  • Електричен сончев кров
  • OPC performance седишта премиум перфорирана кожа “SIENA II”, Jet Black, AGR седиште за возач и со-возач
  • Пакет за внатрешност – High performance седишта: 8 насочно електрично подесување на возачко и со-возачко седиште (4 насочно електрично лумбарно, мануелно извлекување на перничето од седиштето); Греење на предни и задни седишта; Возачко и со-возачко седиште со меморија и масажа; Електрично подесување на бочните наслони на предните седишта; Вентилација на предни седишта; Пакет за полнење; Електричен греач за ветробранското стакло
  •  INNOVATION ПАКЕТ 2: Адаптивен темпомат со ф-ја stop/go; Head-up дисплеј; Сензор за избегнување и ублажување на удар однапред со интелигентна асистенција на кочењето; 8″ напреден екран за возач  
  • ПАКЕТ ЗА АСИСТЕНЦИЈА НА ВОЗАЧОТ 2: Park & Go II: Сензор за предупредување на сообраќајот зад возилото; Сензор за предупредување на странични пречки од возилото; Напредна помош при паркирање: полуавтоматско управување; Камера  назад – дигитална.