fbpx

Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8

  31.990 EUR
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2021
  • 10/06/2023
  • 13715
  • 1955 ccm
  • 128kw/174ks
  • Дизел
  • Автоматски
  • 5 врати
  • Црна
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Opel Insignia GS “Bussines Elegance”2.0/174 ks, AТ8
  Опрема
  •  ABS систем за кочење со дискови напред и назад
  •  ESP – електронски програм за стабилност
  • Воздушни перничиња за возач и со-возач, фронтални и странични, воздушни завеси напред
  •  Амбиентално LED светло во внатрешноста
  • Sight Пакет- внатрешен ретровизор осетлив на светлина, сензор за дожд, автоматска контрола на светла со тунел детектор
  •  Driver assistance pack 1 – Сензор за одржување растојание, Сензор за предупредување од преден удар
  • Асистенција за ненапуштање на лента, Детекција на пешаци, Сензор за избегнување удар и помош при мали брзини
  • TPMS – контрола на притисок во гуми
  • Електрична паркинг кочница со HSA
  •  Џебови од задна страна на предни седишта
  • Осветлени штитници за сонце
  • Кожен волан со команди на волан
  •  Патен компјутер
  • Темпомат
  • Наслон за рака напред
  • Premium climate Пакет- Електронски клима уред со климатизација во две зони, сензор за влажност на воздухот, шофершајбна со топлотна рефлексија, издуви за вентилација кон задните седишта
  • Вентилациски отвори за 2 ред
  • Серво волан со висинско и длабинско прилагодување
  • Електрика на прозорци напред и назад
  • Седишта Comfort, Moroccan Oxford, Jet Black внатрешност AGR возачко седиште и совазачко седишта
  • Текстил седишта левел4 со подесување на воз седиште во 8 насоки, на совозачко во 4 насоки
  • ОPEL ознака на прагови
  • Chrome лајсна на горен дел на странични прозори
  • Ретровизори со електрично прилагодување, греење
  • Multimedia Navi Pro (8”Color инфо дисплеј со напредни функции за возач во 1 боја,8”дисплеј во боја на централна конзола, 7 премиум звучници, USB х 2, Bluetooth)
  • Алуминиумски бандажи 18” RQ8, Гуми 245/45/R18
  • Делива задна клупа 40/20/40 со наслон за раце
  • LED адаптивни предни светла
  • LED дневни светла,LED задни светла
  •  Шофершајбна со соларна заштита
  • Кит за репарација, лепење на гума
  • Driver Assistance Pack 2: Park & Go (Паркинг сензори предни – задни ,Сензор за препознавање на странични препреки проширен-мртов агол,сензор за препознавање сообраќај позади,риквец камера,
  •  Sensor Indicator Traffic Sign Recognition-сензор за препознавање на сообраќајни знаци
  • PEPS –Влагање без клуч ,палење на копче
   Inductive Charger, portable wireless device

   

  Дополнителна опрема:

  • Металик (црна боја)
  • Ентериер Alkantara ,спортски AGR предни седишта со подесување во 8 насоки
  • Затемнети задни стакла