fbpx

Оpel INSIGNIA “Edition” 2.0 CDTi 130ks MT6

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  Оpel INSIGNIA “Edition” 2.0 CDTi 130ks MT6

  11.500 EUR
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2013
  • 23/06/2023
  • 127.000 км
  • 1.956
  • 96/130
  • Дизел
  • Мануелен
  • Седан
  • Црна
  Опрема
  • ABS систем за кочење со дискови напред и позади
  • ESPplus електронски систем за стабилизација
  • Воздушни перничиња за возач и совозач, фронтални и странични, воздушни завеси напред
  • Автоматска клима уред со канали за вентилација за позади
  • Автоматски темпомат
  • Прогресивен серво волан со висинско и длабинско подесување
  • Возачко седиште со прилагодување во 6-насоки(електрично по висина,лумбарна подршка)
  • Електрика на предни и задни прозори
  • Централно заклучување со далечинска команда (далечинско отворање на багажник)
  • Радио CD300 Color Base со 7 премиум звучници, 4.2” монохроматски дисплеј, aux-in, USB
  • Кожен волан со радио команди
  • Патен компјутер
  • Наслон за рака напред и позади
  • Хромирани лајсни под странични прозори
  • Надворешни ретровизори боја на каросерија со електрично подесување и греење
  • Делива задна клупа 60:40
  • Дневни светла/ Халогени предни светла
  • Пакет внатрешни светла (осветлени штитници за сонце)
  • Isofix – припрема за детско седиште
  • Резервна гума во нормална димензија
  • Алуминиумски фелни 17”, Гуми 225/55 R17