fbpx

Opel Insignia 1.6 CDTi , (136ks) МT6, Дизел, Бела боја

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  Opel Insignia 1.6 CDTi , (136ks) МT6, Дизел, Бела боја

  13.550 EUR
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2017
  • /
  • 153528 км
  • 1598
  • 100 kw / 136 ks
  • Дизел
  • Мануелен
  • 5 врати
  • Бела
  Опрема

  – ABS систем за кочење со дискови напред и назад
  – ESP – електронски програм за стабилност
  – TPMS -Сензор за притисок на гуми
  – Воздушни перничиња за возач и со-возач, фронтални и странични, воздушни завеси напред
  – Предни светла за магла
  – Sight Пакет- внатрешен ретровизор осетлив на светлина, сензор за дожд, автомактска контрола на светла со тунел детектор
  – Електрична паркинг кочница со HSA
  – Кожен волан со команди за волан (Патен компјутер,Темпомат,)
  – Наслон за рака напред
  – Premium climate Пакет- Електронски клима уред со климатизација во две зони, сензор за влажност на воздухот, шофершајбна со топлотна рефлексија, издуви за вентилација кон задните седишта, електричен приклучок кон задните седишта.
  – Серво волан со висинско и длабинско прилагодување
  – Електрика на прозорци напред и назад
  – Седишта напред Comfort ,AGR -возачко седиште со прилагодување во 6 насоки (ел. По висина и лумбарна подршка и јастуче на испуштање.
  – Централно заклучување со далечинска команда
  – Chrome лајсна на странични прозори
  – Ретровизори со електрично прилагодување, греење и склопување
  – LED дневни светла,Халогени светла напред,
  – Помош за паркинг напред & назад
  – Радио Intellilink RF900 Navi,(8”Color инфо дисплеј за возач,8”color touch screen на централна конзола, 7 премиум звучници, USB, Bluetooth, аудио команди на волан, кратка кровна антена –Shark fin)
  – Алуминиумски бандажи 17” Гуми 225/55/R17)
  – Резервна гума со алат
  – Бела боја