fbpx

KORANDO “Entry” 1.5t-GDi, 163ks, MT6 2WD

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  KORANDO “Entry” 1.5t-GDi, 163ks, MT6 2WD

  27.900 €  
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2022
  • /
  • 9.080
  • 1497ccm
  • 120 kw/163 ks
  • Бензин
  • Автоматски
  • SUV
  • Црна
  korando
  korando
  Опрема
  • ESP – електронски програм за стабилност (со TCS & ARP & HBA & HSA & ESS & HDC);
  • Систем за предупредување (Систем за помош при напуштање на лента, Систем за задржување во лента,
  • Систем за асистенција на дого светло, Систем за препознавање на знаци, аларм за будност на возач со 2 часовен подсетник за пауза, аларм одржување на дистанца);
  • Воздушни перничиња за возач и со-возач, фронтални и странични во седишта напред, воздушни завеси;
  • Појаси со затегнувачи и подсетник за неврзани појаси на сите седишта;
  • TPMS – контрола на притисок во гуми;
  • Темпомат;
  • Електро Серво волан со висинско и длабинско прилагодување;
  • Електрика на прозорци напред и назад;
  • HYBRID BLADE предни брисачи со сензор за дожд;
  • Преклоплив клуч, Централно заклучување со далечинска команда;
  • Ретровизори со електрично прилагодување,греење, со интегрирани трепкачи;
  • Странична заштита околу возило и долен спојлер во Црна боја;
  • Рачки во боја на каросерија;
  • Шофершајбана со соларна и звучна заштита;
  • Штитници за сонце со огледало и осветлување;
  • Инструмент табла со 3.5” патен инфо дисплеј ;
  • Преклоплива и Делива задна клупа 60/40;
  • Халогени предни светла;
  • LED дневни предни светла, LED трето стоп светло, комбинација на задни светла;
  • LED светла за читање во внатрешност;
  • Алумински бандажи 17”, Гуми 225/60 R-17;
  • Седишта Comfort, седишта платно темна сива нијанса, возачки и совозачко седиште со подесување со лизгачки наслони за глава;
  • Кожен волан со механчко закочување и команди за аудио;
  • SMART AUDIO: 8″ колор дисплеј осетлив на допир со SMART AUDIO (Apple Carplay, Android Auto;
  • Камера за помош при возење и паркирање наназад;
  • Кит за репарација на гума;

  Дополнителна опрема:

  • Комбинирани Еко кожа / платно седишта со наслон за рака на задна клупа;
  • Кровни шини;
  • GLAZING PACK: Предни прозори со соларна заштита, затемнети задни стакла;
  • LED предни магленки;
  • 10.25″ FULL DIGITAL графичка инструмент табла пред возач;
  • 18″ Алумински фелни (DIAMOND CUTTING) & гуми 235/55 R-18;
  • Електрична паркирна кочница со Hill Assist.