Совршена во секој поглед – Insignia, веќе од 20.990 евра

Нашата Opel Insignia,  е вистинско ремек дело, благодарение на најсовремените иновации и луксузните елементи од премиум класата, кои ја прават лидер во својата категорија.

Сега со единствена акциска цена од 20.990 евра! 

Од богатите пакети на опрема издвојуваме:

 • Opel Eye пакет за помош на возачот кој содржи: систем за активно предупредување за напуштање на лента, предупредување за можен фронтален удар, систем за детектирање на пешаци, систем за одредување на растојание од возилото напред, безбедносно автоматско сопирање при мали брзини;
 • Мултимедијален InteliLink систем со 7 инчен екран во боја на допир и напреден инфо дисплеј за возачот
 • Премиум клима уред
 • Помош за паркирање напред и назад
 • Далечинско отклучување и стартување на возилото без клуч
 • Автоматски темпомат
 • LED светла
 • Електрична парк кочница
 • Sight & Light пакет
 • 17 инчни алуминиумски фелни
 • Брилијант боја

Акцијата трае до 30.06.2019, а повеќе детаљи и персонализирана понудa побарајте тука.