Само твоја. Opel Corsa.

Само твоја. Opel Corsa.

Одлична можност да ја избереш твојата нова Opel Corsa!

Со акциска цена и месечна рата веќе од 139 евра.

 • Автомобил на годината во Македонија
 • AUTOBEST 2020 – Best buy car во Европа
 • Најдобар компаниски автомобил (Company car of the year)
 • Автомобил со најдобра поврзаност (Connected Car Award) и најновото признание
 • Златен волан за 2020 година, за електричната Corsa-e!

 

♦ ПОБАРАЈ ПОНУДА                                             ♦ ЗАКАЖИ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ 

 

Модел Мотор Менувач Гориво Акциска цена Учество  Рок Рата
Corsa Edition 1.2 / 75кс 5 МТ Бензин 12.200 евра 20% 84 месеци 139 евра
Corsa Elegance 1.2 / 75кс 5 МТ Бензин 13.900 евра 20% 84 месеци 159 евра

 

Ниво на опрема Edition Ниво на опрема Elegance (Edition +)
 • ABS систем за кочење
 • ESP електронски систем за стабилизација на возило
 • HHS Систем за помош при тргнување на нагорнина
 • TPMS Систем за надзор на притисок во гумите
 • Воздушни перничиња за возач и совозач (фронтални, седишта напред, странични, кровни)
 • Прогресивен електричен серво волан со висинско и длабинско подесување
 • Волан со команди за радио
 • Електрични предни прозори
 • “Comfort” седишта, Возачко седиште со 6 прилагодување, Совозачко со 4 прилагодувања
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Надворешни ретровизори со електрично подесување и греење, во боја на каросерија
 • 1 преклоплив клуч, 1 обичен
 • ISOFIX припрема за детско седиште
 • Патен компјутер
 • Темпомат
 • Kонцепт на преклопување на наслонот за задна клупа: 60:40
 • Рачки во боја на каросерија
 • Браници во боја на каросерија
 • Систем за предупредување за пауза по 2 часа возење
 • Систем за предупредување од преден удар
 • Систем за следење на лента
 • Штитници за сонце со огледала
 • Светло напред со 2 дополнителни за читање напред
 • Radio со 5” display, Bluetooth, USB , 4 звучника
 • Driver Instrument Cluster 3.5” color
 • Мануелен Клима уред со отвори на под за вентилација наназад
 • 15” Челични бандажи со гуми 185/65 R-15 (мотор 1.2и 75кс)
 • Кит за репарација на гума
 • Брилијант боја
 • Sight&Light пакет (Сензор за дожд; Автоматска контрола на предното светло; Внатрешен
  ретровизор, електрохроматски)
 • Предно Eco LED осветлување
 • Предни LED светла за магленки
 • Електрична парк сопирачка
 • Кожен волан со рамнo дно со радио команди и команди за телефон
 • Наслон за рака за возач со магацин, 2 држачи за чаши
 • Електрични предни и задни прозори со ф-ја express up/down и anti-pinch
 • Инфозабавен систем 7” колор дисплеј во боја, Mirrorlink, 7” DIC, Full Digital Multi color, USB, со 6 звучници
 • 7”дигитален колор екран во боја пред возачот
 • Хромирана странична лајсна
 • Алуминиумски бандажи 16”, Гуми 195/55 R16
 • Рикверц камера со задни паркинг сензори
 • Металик боја