Пристигна новата Opel Insignia Grand Sport

Најновата генерација на OPEL INSIGNIA под името – Grand Sport, веќе можете да ја видите, пробате и купите во салонот на Аутомакедонија во Скопје.

Новата INSIGNIA е модерна, атрактивна, луксузна, одлично опремена, комфорна и совршено изработена.

Големиот број иновативни системи – прилагодливиот темпомат, Head up дисплеј, системот за препознавање знаци на патот, одличниот инфотејнмент систем, активната помош при паркирање и многуте други системи, ја прават новата INSIGNIA совршено безбеден, комфорен и практичен автомобил за секое семејство или бизнис.

Opel_Insignia_GS_Exterior_1024x440_ins18_e01_002
Opel_Insignia_Interior_1024x440_ins18_i01_031

INSIGNIA

Клучните стандардни карактеристики содржат:

 • Систем за инфозабава R 4.0 IntelliLink со 7-инчен екран на допир во боја
 • Проекција на паметен телефон, стриминг преку Bluetooth®, USB, 7 звучници
 • Безбедносни системи долу базирани на камера
 • Автоматска сопирачка за итно сопирање со систем за детекција на пешаци
 • Систем за помош за возење во лента
 • Индикатор за растојание нанапред
 • Предупредување за судир нанапред
 • Сопирање за ублажување судири при мали брзини
 • Приказ на итно сопирање на ветробранското стакло
 • Пасивен влез, пасивно стартување (стартување со притискање на копче)
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Контроли на управувачот
 • Управувач чувствителен на брзина
 • Дневни светла LED и задни светла
 • Магленки стилизирани со хромирана рамка
 • Хромирано управување

EDITION

Клучни стандардни карактеристики како дополнување Insignia:

 • Opel OnStar вкл. личен асистент и хотспот Wi-Fi1
 • Антена-ајкула во боја на каросеријата
 • 17-инчни дизајнирани тркала

DYNAMIC

Клучни стандардни карактеристики како дополнување Insignia:

 • Решетка со висок сјај со хромирана лајсна и детали
 • 18-инчни тркала од лесна легура
 • Спортски педали од лесна легура
 • Управувач со перфорирана кожа и хромирани детали
 • 6-насочно прилагодливо седиште за возачот
 • Амбиентално осветлување

INNOVATION

Врвната Insignia е специјално стилизирана.

Клучни стандардни карактеристики како дополнување :

 • Хромирани елементи на дизајнот во црна боја со висок сјај
 • 18-инчни тркала од лесна легура, метални плочки на праговите
 • Помош за долго светло (автоматско вкл./искл. на светлото)
 • Сензор за дожд и детекција на тунел (предни светла)
 • Електрохроматски ретровизори (без отсјај)
 • Електронска контрола на климата со двојна зона

 

Opel_Insignia_Sunroof_1024x440_ins18_e01_016
Opel_Insignia_Rear_Cross_Traffic_Alert_1024x440_ins18_e01_007

 

Opel_Insignia_Interior_1024x440_ins18_i01_031
Opel_Insignia_Keyless_Start_1024x440_ins18_i01_082
Opel_Insignia_Head_Up_Display_1024x440_ins18_i01_057
Opel_Insignia_R_40_Intellilink_1024x440_ins18_i01_129

Закажете тест возење со вашето омилено возило од гамата на Opel или Isuzu

Сакате да направите тест возење со возилата од палетата на Opel Isuzu? Пополнете ја контакт формата, пратете го Вашето барање, нашите продажни консултанти ќе ве побараат во најкраток можен рок. Секако, можете да се јавите и на нашиот телефонски број – 02 3103 130

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

Дизајн

СОВРШЕН ДИЗАЈН
СОВРШЕН ДИЗАЈН

СОВРШЕН ДИЗАЈН

Новата Insignia ја следат модерни линии со спортски дизајн и совршено моќна фигура која одговара на секоја цел и намена.

АТРАКТИВЕН ЕНТЕРИЕР
АТРАКТИВЕН ЕНТЕРИЕР

ФАНТАСТИЧЕН ЕНТЕРИЕР.

Внатрешноста на новата Insignia е модерна, атрактивна, совршено практична и комфорна.

МНОГУ ПРОСТОР
МНОГУ ПРОСТОР

МНОГУ ПРОСТОР.

Дизајнот на задниот дел на новата Insignia покрај атрактивен изглед има и одлична функционалност со простор за товарање од 490 литри. Ова ја прави Insignia одлично решение за секое семејство или бизнис.

Напредни системи

НАПРЕДНИ СВЕТЛА
НАПРЕДНИ СВЕТЛА

НАПРЕДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ

Новата Insignia е опремена со новите интелигентни Intellilux Led Matrix светла, кои се прилагодуваат на условите на патот.

ПРИЛАГОДЛИВ ТЕМПОМАТ
ПРИЛАГОДЛИВ ТЕМПОМАТ

ПРИЛАГОДЛИВ ТЕМПОМАТ

Прилагодливиот темпомат Ви помага да го одржите растојанието од предниот браник на вашата Insignia до задниот браник на друго возило пред вас.

HEAD UP
HEAD UP

HEAD UP ДИСПЛЕЈ.

Со специјалниот Head up дисплеј, најважните информации (брзина, насоки на навигацијата) се проектираат на предното стакло на возилото и ве држат фокусирани на возењето.

СТАРТУВАЊЕ БЕЗ КЛУЧ
СТАРТУВАЊЕ БЕЗ КЛУЧ

СТАРТ БЕЗ КЛУЧ.

За стартување на новата OPEL Insignia повеќе не ви треба клуч. Новиот систем овозможува вегување во возилото и старт без клуч, а е вграден во сите нивоа на моделот.

Информации и забава

ИНФОТЕЈНМЕНТ
ИНФОТЕЈНМЕНТ

ИНФОТЕЈНМЕНТ

Со новиот инфотејнмент Intellilink вграден во новата Insignia можете да го поврзете Вашиот мобилен телефон и на екранот осетлив на допир да менаџирате и да ги следите сите апликации.

ИНДУКТИВНО ПОЛНЕЊЕ
ИНДУКТИВНО ПОЛНЕЊЕ

ВОЗИ И ПОЛНИ

За полнење на Вашиот мобилен телефон повеќе не ви треба кабел. Со системот за индуктивно полнење, само го оставате телефонот на своето место и чекате да се наполни.

СОВРШЕН ЗВУК
СОВРШЕН ЗВУК

СОВРШЕН ЗВУК.

Со скромна доплата во вашата нова Insignia можете да го вградите аудио системот BOSE со 9 звучници што ќе создаде феноменален амбиент во внатрешноста.

Галерија
Opel_Insignia_GS_Exterior_1024x440_ins18_e01_002
Opel_Insignia_Ambient_Light_1024x440_ins18_i01_031
Opel_Insignia_Bose_Sound_1024x440_ins18_i01_062
Opel_Insignia_GS_Storage_1024x440_ins18_i01_050
Opel_Insignia_Head_Up_Display_1024x440_ins18_i01_057
Opel_Insignia_Inductive_Charging_1024x440_ins18_i01_061
Opel_Insignia_Interior_1024x440_ins18_i01_031
Opel_Insignia_Keyless_Start_1024x440_ins18_i01_082
Opel_Insignia_R_40_Intellilink_1024x440_ins18_i01_129
Opel_Insignia_Rear_Cross_Traffic_Alert_1024x440_ins18_e01_007
Opel_Insignia_Sunroof_1024x440_ins18_e01_016
Opel_Insignia_Transmissions_1024x440_ins18_i01_063
барајте
информации
превземете
брошура
превземете
ценовник