Новата Opel Corsa – најнаградувана, најпосакувана!

Новата Opel Corsa – апсолутниот победник за 2020 година, сега и со победничка цена, веќе од 11.950 евра!

 • Автомобил на годината во Македонија
 • AUTOBEST 2020 – Best buy car во Европа
 • Најдобар компаниски автомобил (Company car of the year)
 • Автомобил со најдобра поврзаност (Connected Car Award) и најновото признание
 • Златен волан за 2020 година, за електричната Corsa-e!

 

Искористете ја оваа неверојатна можност и посетете нe’ во Аутомакедонија!

Оpel Corsa, миленикот на сите генерации – никогаш поблиску до Вас!

 

Информативна пресметка за финансиски лизинг:

Модел Цена  Учество  Рок на отплата Месечна рата 
Corsa Edition 1.2 11.950 € 2.620 € 84 месеци 133 € 

 

Opel Corsa Edition / 1.2 бензин / 75ks

 

 • ABS систем за кочење
 • ESP електронски систем за стабилизација на возило
 • HHS Систем за помош при тргнување на нагорнина
 • TPMS Систем за надзор на притисок во гумите
 • Воздушни перничиња за возач и совозач (фронтални, седишта напред, странични, кровни)
 • Прогресивен електричен серво волан со висинско и длабинско подесување
 • Волан со команди за радио
 • Електрични предни прозори
 • “Comfort” седишта, Возачко седиште со 6 прилагодување, Совозачко со 4 прилагодувања
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Надворешни ретровизори со електрично подесување и греење, во боја на каросерија
 • Халогени предни светла/ дневни светла
 • ISOFIX припрема за детско седиште
 • Патен компјутер
 • Темпомат
 • Kонцепт на преклопување на наслонот за задна клупа: 60:40
 • Рачки во боја на каросерија
 • Браници во боја на каросерија
 • Систем за предупредување за пауза по 2 часа возење
 • Систем за предупредување од преден удар
 • Систем за следење на лента
 • Штитници за сонце со огледала
 • Светло напред со 2 дополнителни за читање напред
 • Radio со 5” display, Bluetooth, USB , 4 звучника
 • Driver Instrument Cluster 3.5” color
 • Мануелен Клима уред со отвори на под за вентилација наназад
 • 15” Челични бандажи со гуми 185/65 R-15 (мотор 1.2и 75кс)
 • Кит за репарација на гума
 • Металик боја Orange fizz