LIQUI MOLY спонзор на ВАРДАР

LIQUI MOLY спонзор на ВАРДАР

Најновата информација од седиштето на LIQUI MOLY во Улм не направи задоволни, горди, среќни…
Најдобриот бренд на моторни масла од Германија, потпиша договор со ракометниот клуб Вардар и стана официјален спонзор на нашата ракометна државна и регионална гордост…

Со брендот на нашите срца и актуелниот шампион на Македонија, СЕХА Лигата и Европската Лига на Шампиони – Вардар, беше потпишан едногодишен договор за спонзорство.
Логото на LIQUI MOLY оваа сезона гордо ќе стои на рамото на нашите херои – Столе, Иван, Тимур, Даинис, Сергеи, Сташ, Павел…
Партнерството беше официјализирано и на првиот натпревар на Вардар оваа сезона во СЕХА Лигата со тимот на Beijing Su, кој Вардар го доби со резултат 37:23

И оваа година, ракометниот клуб Вардар од Скопје, ќе атакува на највисок пласман во домашната, СЕХА лигата и во Лигата на шампионите во Европа. Во сите овие натпреварувања Вардар ја брани својата шампионска титула.

Ајдеее, ајде, ајде, Вардареее….