Isuzu D-Max со двојна кабина

Новиот пикап камионет ISUZU D-Max со двојна (crew) кабина, компактен common rail дизел мотор на Isuzu со зафатнина од 1,9 литри, моќност од 163 коњски сили и погон на сите тркала (4×4), можете да го добиете за цена од само 22.055 ЕUR + ддв.

Моделот е долг 5.295 милиметри, со меѓуоскино растојание од 3.095 мм.

Во задниот пикап простор, D-Max може да пренесува товар до речиси 1 тон, а возилото може да влече и приколка со маса од рекордни во класата – 3,5 тони.

Дури и стартната верзија на Isuzu D-Max Crew, која го носи називот Sattelite, e опремена со mодерните безбедносни ситеми – ABS, ESC (електронски систем за контрола на стабилноста), BAS (систем за помош на силата за сопирање), ТCS (систем за контрола на тракцијата), 6 воздушни перничиња, HSA и HDC, клима уред.

За повеќе информации, Ве очекуваме во салонот на Аутомакедонија, во населбата Кисела Вода.

Тел. 02 3103 265