VW TOURAN

Прегледај ги сите половни возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

КонтактТест возењеПонуда на цена

ТелефонЕмаилСМС порака

VW TOURAN

6.900 EUR
Технички податоци
 • Година на производство:
 • Валидна регистрација до:
 • Километража:
 • Работна зафатнина:
 • Јачина на мотор:
 • Гориво:
 • Менувач:
 • Број на врати:
 • Боја:
 • 2010
 • 10/11/2019
 • 278.000
 • 2.0 CDTI
 • 140 KS
 • Дизел
 • Мануелен
 • Караван
 • Сива
Опрема

Автоматски двозонски клима уред

ABS, ESP, TC

Кожен волан со команди и Темпомат

Борд компјутер

Воздушно перниче x 8

Централно заклучување со далечинско

Електрика на прозори и ретровизори

Радио ЦД МП3

7 Седишта во 3 реда

Паркинг сензори

Кровни шини

Греење на седишта

Xenon светла

Назад Печатење Прегледај ги сите половни возила